Spolupracujeme

Zdravá Výživa | recepty, vaření | Magazín o vaření a zdravé výživě

Časopis Babybook pro všechny rodiče – Babybook je časopis, který je určen těhotným ženám, maminkám, tatínkům, kteří vychovávají děti do dvanácti let. Najdete zde zajímavé rubriky: Těhotenství, děti, rodiče, pro tatínky, gastronomie, bydlení, katalog produktů a mnoho dalších. Časopis je distribuován na 5000 míst v celé České republiky. Prodává se i na vybraných místech obchodů s dětským zbožím a hračkami. Nabízí jej i partneři časopisu na svých webových stránkách a v e-shopech. ZDARMA se časopis rozdává na vybraných místech v České republice, jedná se především o ordinace dětských lékařů, našich odborníků, gynekologií, hračkáren, obchodů s dětským zbožím, seznam se stále rozrůstá.

CEFF – Potraviny bez zbytečné chemie – Cílem projektu CEFF (Certified E-Friendly Food) je poskytnout spotřebitelům snadnou orientaci při výběru potravin a tím jim pomoci snížit spotřebu nežádoucích chemických přísad.
Logo CEFF najdete pouze na potravinách, které neobsahují nejvíce sledovaná Éčka, mezi než patří konzervanty, umělá barviva, sladidla a glutamát. Tato Éčka jsou pro náš organismus zátěží, lidské tělo je nepotřebuje, pouze je toleruje a neumí je zpracovat. U citlivějších jedinců mohou způsobovat zdravotní obtíže.
Logo je udělováno nezávislou institucí, je jednotné pro všechny výrobce a tudíž lehce zapamatovatelné pro spotřebitele, kterým dává dopňující informaci o složení výrobku. Logo CEFF je vyobrazeno na přední, případně na zadní straně obalu.

hubnu-razdva.com – Iva Charvátová žije v Praze. Po několika profesních letech strávených v nakladatelství v pozici licenčního manažera se nyní věnuje výuce angličtiny a překladům naučně populární literatury z oblasti zdravého životního stylu, fitness. Podílela se na titulech například Vitaminová bible pro 21.století, Kondiční cvičení s balonem, Power jóga, Pilates, Indická masáž hlavy, Síla jógy apod. Zájmy: četba, kultura, sport, pohybové aktivity. Je absolventkou rekvalifikačního kurzu pro výživové poradce pod záštitou MŠ, několika nadstavbových kurzů i seminářů.
Iva Charvátová, Certifikovaný výživový poradce
Člen aliance výživových poradců
Tel. 732 432 775, e-mail: ivacharvat@centrum.cz

Martin Škoda je sedmnáctiletý kluk, který zbožňuje dobré jídlo. Vařečky se poprvé chopil ve svých devíti letech, když v televizi zhlédl pořad Jamieho Olivera. Po pár letech vaření pro radost se rozhodl napsat kuchařku pro mladé, která je bude bavit. Martin není vyučený kuchař a ani žádný profík, prostě jen zastává názor – je škoda nevařit, když stejně musíme jíst a navíc když naše strava může být tak pestrá a vynikající! Martin Škoda studuje česko-španělské gymnázium v Českých Budějovicích, hraje ve školním divadle, rád fotí, poslouchá hudbu, zajímá se o architekturu, umění a cestuje.

MojeBříško.cz – Snažíte se s partnerem o miminko? Nebo už jste v radostném očekávání a pozorujete na sobě příznaky těhotenství? Víte jak se správně chovat v těhotenství, aby se Vaše nenarozené miminko mělo jako v bavlnce? Nejen na to Vám odpovíme na webových stránkách „MojeBříško“, kde najdete i těhotenský kalendář týden po týdnu, informace o mateřství, aj.

MojeGalanterka.czInternetový obchod s přízemi (háčkovací i pletací). Prodej hotových výtvorů a výroba čepiček na zakázku (klasické háčkované nebo netradiční čepky pro děti).

MojeZdravi.org – Informační magazín o zdraví. Nemoci a jejich léčba, hodnocení zdravotních zařízení, příběhy ze života, aj.

NašeBatole.cz – Máte doma kojence nebo batole a nevíte si s ním rady? Potřebuje rady ohledně kojení? Nebo bojujete s problémem, jak naučit své batole na nočník? Poradíme Vám, abyste si první tři roky Vašeho potomka užili společně s ním. Velmi důležité je také dodržovat pravidelný denní režim dítěte, lékařské kontroly s absolvováním potřebných očkování a podávání pestré stravy pro kojence. Na webových stránkách NašeBatole naleznete nejen rady, jak by měl denní režim vypadat, ale také typy jak správně kojit novorozence, aj.

Predskolaci.cz – spousta materiálů pro děti (zábava i vzdělávání). Básničky, hry, omalovánky, pracovní listy a inspirace na tvoření s dětmi. E-knihy ke stažení zdarma.

rozstepy.cz jsou webové stránky Nadačního fondu a občanského sdružení Šťastný úsměv, organizací které pomáhají dětem s rozštěpem obličeje obličeje projít léčbou s úsměvem. Rozštěp obličeje je vrozená vada, která se dobře vedenou léčbou a láskou okolí napraví natolik, že nebrání v prožití radostného života. Rozštěp obličeje není nemoc, ale špatně vedeným přístupem k dítěti se nemocí stane. Rozštěpové vady obličeje patří mezi jedny z nejrozšířenějších vrozených vývojových vad. Jsou známé již od starověku a ani přes veškeré výzkumy a prevenci jich neubývá. V České republice přijde každý rok na svět přes 100 000 dětí. Na každých 550 až 600 se narodí jedno s rozštěpem v obličeji.

Ing. PaeDr. Bohumil Tesařík – absolvoval studia chemického inženýrství a přírodních věd se zaměřením na didaktiku jejich výuky, věnoval se učitelství (Bi-Ch) na základních a středních školách, práci v chemickém výrobním provozu, laboratorním výzkumu a posléze na závěr ve státní správě.
Zájmy: historie vědy a techniky, medailonky přírodovědců a dalších osobností minulosti i přítomnosti, cimrmanologie, novinky z různých oborů přírodovědného a společenského života a recenze knih z několika nakladatelství (Portál, Management Publishing, Slovart, Fragment, Libri, Dokořán). Publikuje do denního tisku, pedagogických časopisů i periodik úzce odborných.

FOTOGRAF Pavel Večerek – www.vecerek-fotodarky.cz – Je to malá rodinná firma, která se specializuje nejen na fotografování, ale svou práci zpestřili o výrobu originálních fotodárků. Kvalita, originalita a individuální přístup, to jsou domény této rodinné firmy. V jejich nabídce najdete umělecké fotografie Glamour, portrétové fotografie, reportážní a prostě vše, co se točí kolem fotografování. Web zaměřený na fotografování naleznete na www.pavel-vecerek.cz


Leave a Reply